تاریخچه HTML 5Reviewed by اینفوگرام on Feb 23Rating:

 این روزها همه از HTML5 صحبت می کنند. اما زمانی که اولین نسخه HTML5 در سال ۲۰۰۸ منتشر شد، سوالات بی جواب فراوانی مطرح بود. آیا این یک چارچوب واحد برای همه چیز است؟ آیا تولید کنندگان محتوا، برنامه نویسان مرورگرها و تولید کنندگان گجت ها، استانداردهای جدید را قبول می کنند؟ و آیا نهایتا مشکلات مربوط به توسعه نرم افزار برای سیستم عامل های متفاوت حل می شود؟

سرنوشت او (HTML5) برای مدتی نامشخص بود، خصوصا اینکه در ابتدا شرکت های مطرحی چون اپل و ادوبی توجهی به آن نکردند. فلش در آن زمان حاکم بلامنازع نمایش ویدیو در وب بود و آینده ای کاملا روشن داشت.

اما از طرف دیگر HTML5 آرام آرام در حال خزیدن زیر پوست وب بود و بالاخره در نوامبر ۲۰۱۱، آدوبی اعلام کرد که توسعه فلش برای مرورگرهای موبایل را متوقف خواهد کرد. اینجا نقطه عطفی برای تغییر استانداردهای وب بود و از اینجا بود که همه چیز به نفع HTML5 شتاب گرفت.

The History of HTML5 takes us through the story of how HTML5 became one of the most standard languages used on the Internet. It has come a long way from its more simplistic origins and now HTML 5 has taken the web by storm as a more efficient, modern way to develop webpages

اینفوگرافیک تاریخچه HTML 5